Rozmiar: 141661 bajtów Strona główna Biografia zespołu Dyskografia Artykuły Indeks utworów Download
 
Pragnę z przyjemnością powitać wszystkich, którym muzyka przepełniona duszą nie jest obca - zarówno tych spod znaku Wielbłąda, jak i nowych Wędrowców. Przekazuję Wam, drodzy internauci, którzy wędrujecie po falach mórz okalających Przystań Łez, tą skromną skarbnicę informacji na temat grupy Camel.

Zespół, który stał się inspiracją do otwarcia tego Portu, powstał w 1973 roku z inicjatywy Andy'ego Latimera, Petera Bardensa (zm. 2003), Douga Fergusona oraz Andy'ego Warda. Już od poczęcia pierwszych nut, grupa tych wspaniałych muzyków okazała się być tą, która przez 30 lat porwie za sobą tysiące wierzących w istnienie uduchowionych pierwiastków w muzyce. Mimo, że od tamtego czasu skład zespołu zmieniał się wielokrotnie, to po dziś dzień możemy słuchać nowych dokonań grupy z liderem, wspaniałym gitarzystą - Andym Latimerem - na czele.

Camel nigdy nie zdobył zasłużonej sławy. Jednak wydaje się to być mało istotne, gdy nasze spragnione wzruszeń i ponadrzeczywistych doznań dusze zanurzają się w dźwiękach takich albumów jak The Snow Goose, Mirage, Dust and Dreams czy Harbour of Tears. To dzieła, które nie mają swoich odpowiedników w całej historii rocka progresywnego, czy raczej art-rocka. Dla tych, dla których te słowa wydają się być puste krótka rada: nigdy nie wierzcie na słowo tym, którzy opowiadają o muzyce. Sami odpłyńcie w morzu pełnym tych urokliwych dźwięków, by docenić ich potęgę.
 
 
Home Biografia Dyskografia Artykuły Zdjęcia Download