Panele


Spotkanie z Anime-Gate - konferencja z przedstawicielami Anime-Gate.

Blok poświęcony kulturze japońskiej prowadzony przez panią Igę Dżochowską z Centrum Kultury Japońskiej z Przemyśla oraz jej gości z Japonii, więcej o tym bloku już w krótce.
Wstępny plan bloku :
13:30 Prezentacja o Japonii
14:00 Origami
14:50 Aikido Video + opis
16:00 Kaligrafia

Panel o "O nastoletnich, słodkich, japońskich piosenkareczkach" prowadzony przez Dokke. Najgorsza zaraza od której każdy dostanie próchnicy - małe, słodkie, wnerwiające, różowe i niezwykle japońskie wokalistki! Zobacz jak można zrobić zawrotną karierę w japońskim szoł-biznesie kompletnie nie umiejąc śpiewać...

A to fandom właśnie
-Co tam panie w Polityce?
-Chińczyki trzymają się mocno. Ale fandom... no fandom to w Polsce dziwnieje, Panie dziwnieje... Zawsze był dziwny, się zgodzę, ale teraz... szkoda gadać... no może gadać nie szkoda, ale czasem się przykro robi jak słucha. (prowadzący: Alqua)

Manga a religia - To, że kultura danego kraju jest nierozerwalnie związana z religią, to beznadziejny banał. Ale zawsze można powiedzieć na ten temat parę ciekawych rzeczy... O tym, czego można dowiedzieć się o japońskiej religii (a właściwie religiach) tylko na podstawie mang i anime. O tym, jak Japończycy widzą naszą religię i zbliżone do niej klimaty. Watykan, Kabała i Amaterasu. (prowadząca: Irienna)

Wampiry w mandze i anime - Mroczni bracia i mroczne siostry! Oto ciemności zasnuły ziemię, zaś w ponurych zaułkach brudnych miast i zimnych komnatach gotyckich zamczysk budzą się przerażające, nieśmiertelne istoty, obdarzone długimi kłami i żądzą krwi. Że co? Że nie zawsze? W takim razie przybądźcie na panel, Łowcy wiecznie spragnieni napoju życia, jak i wy, chcący dopiero wstąpić w szeregi nieumarłych! Ucztę czas zacząć! (prowadząca: Irienna)

Korean Music - czyli to, co TYGRYSICE lubią najbardziej! Świat pełen pięknych REALNYCH chłopców, którzy nie dość, że świetnie tańczą, to i potrafią śpiewać! Każdy znajdzie coś dla siebie, bowiem K-Music to nie tylko słodki pop, ale i ostre rockowe brzmienie. Jesli uważasz, że mężczyźni nie mają za grosz wyczucia rytmu trzęsąc tyłeczkami i nie potrafią poruszac sie w rytm muzyki - to przyjdź na panel! * Pragniemy zaznaczyc, że panel jest przeznaczony dla osób o mocnych nerwach xDDD - Bishounen Zone! (prowadzące: Uzuki and Marr)

GACKT - niestrudzony bożyszcz Japonii; człowiek uwielbiany i kochany przez miliony fanów na całym świecie, a jednak - nadal wolny!! Wkradnijmy się zatem w głąb jego duszy i odkryjmy wszelkie sekrety, łącznie z tym, jak zamykać drzwi jego wozu, aby mieć okazję na kolejną przejażdzkę xDD. (prowadzące Uzuki and Marr)

Macki, Tentakle, Potwory z atolów i Kijki od szczotek. - temat macek (Tentaculida verminoides (occulta) Liebesvehikel 1812), pierwszy raz domniemanie odkrytych w 1770r. powrócił wraz z doniesieniem, jakoby japońskim naukowcom udało się namnożyć te kreatury w swoim laboratorium w latach 60-tych. Legenda głosi, że eksperyment się nie udał, a część osobników wydostała się na wolność, terroryzując tokijskie ścieki. Ten mit zainspirował w 1987r. młodego filmowca - Toshio'ego Maedę, aby nakręcił swój dyplomowy animowany film dokumentalny na ten temat. "Urotsukodoji" wkrótce wywołał lawinowy napływ podobnych produkcji. Ile prawdy jest w tych doniesieniach, oraz jakie są fakty i mity dotyczące tych kreatur? (prowadzący: Yen)

Imageboardy, czyli u/b/ośledzony /s/yf internetu. - na początku był ARPANET. I było dobrze. Rodzina mogła wysłać pozdrowienia świąteczne a uczeń gimnazjum otrzymywał rzetelną informację o tasiemcu z grupy dyskusyjnej przyjaciół przyrody. A później pojawili się furries, lolicon otaku, spasani Amerykanie oraz dramaturgia wszelaka. I tak powstał Internet. Kontemplacją tego zjawiska było forum Something Awful, które wkrótce wydało na świat enfant terrible - 4chan, angielską wersję japońskiego imageboardu Futaba channel. Co to jest, jak w tym piekle przeżyć, ile tego jeszcze jest i o co chodzi z tym "lol internet" - to wszystko zostanie ujawnione na panelu.(prowadzący: Yen)

Seiyuu - czyli dyskusje o ludziach podkładających głos pod nasze ulubione serie anime (prowadzący: Gorti i Puchi)

Duchy japońskie o różnych postaciach - czegoż to Japończycy się tak boją? (prowadzący: Teukros)

Demony japońskie - często pojawiają się w róznych anime i mangach. Skąd się one wywodzą? Czyjej wyobraźni są one wytworem ? (prowadzący: Yasiu)

Stare szkoły i tradycje samurajskie - o stylach, broniach, mistrzach, Drodze, faktach i legendach, spódniachach i pociętych brzuchach, parówkach i kosach... Prelekcja, łaczona z pokazem technik z zastosowaniem różnych rodzajów broni oraz prezentacją form iaijutsu, będzie właściwie wprowadzeniem do warsztatów fechtunku^^ (prowadzący: Tuszek)

Czy wiesz, że ...

... przez cały konwent będziesz mógł skakać na DDRze?


Firefox. Internet bez pop-upow!

Counter : 14


Unicon 2 - Rzeszów 2006
Na stronie użyto prac Lasaro. Dziękujemy.